Obliczenia na akceleratorach GPU

przez Grzegorz Gruszczyński, Jakub Gałecki, Zespół OWU

Adolfa Pawińskiego 5A, 02-106 Warszawa

Akceleratory GPU oferują współcześnie istotnie większe możliwości obliczeniowe niż tradycyjne procesory (CPU). Aby je wykorzystać należy jednak rozumieć paradygmaty programowania na GPU. Szkolenie stanowi wprowadzenie do tego tematu w oparciu o technologię CUDA. Prerekwizytem do uczestnictwa w szkoleniu jest podstawowa znajomość języka C++.

W czasie szkolenia omawiane będą następujące zagadnienia:

• Podstawy architektury GPU
  • Kompilacja programów na GPU z wykorzystaniem zestawu narzędzi CUDA i kompilatora nvcc
  • Kopiowanie danych pomiędzy urządzeniem a hostem
  • Uruchamianie kerneli, dobór siatki obliczeniowej
  • Operacje asynchroniczne z wykorzystanie strumieni
  • Sesja praktyczna

Spotkanie – realizowane w ramach programu EuroCC 2, w języku polskim – ma formę stacjonarną. Wstęp (część wykładowa) transmitowana będzie także online. Prosimy o zaznaczenie w formularzu rejestracji trybu, w którym chcecie Państwo wziąć udział. Zachęcamy do pojawienia się osobiście.

Prosimy o utworzenie Konta Użytkownika w naszym Systemie Alokacji Zasobów (https://granty.icm.edu.pl) – najpóźniej 5 marca – żeby umożliwić udzielenie Państwu dostępu ze stosownym wyprzedzeniem.

Miejsce szkolenia: Siedziba ICM przy ul. Adolfa Pawińskiego 5A, 02-106 Warszawa.
Link do części wykładowej spotkania zostanie przesłany przez e-mail bezpośrednio przed wydarzeniem.

Zorganizowane przez

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW