System kolejkowy slurm + Coffeebreak

przez Jakub Gałecki, Zespół OWU

Adolfa Pawińskiego 5A, 02-106 Warszawa

Osoby, które nie są zainteresowane szkoleniem, ale chcą uczestniczyć w części otwartej (coffeebreak) celem zadania pytań lub rozwiązania swoich problemów, zapraszamy od godziny około 12.

Systemy kolejkowe służą do sprawnego oraz sprawiedliwego przydzielania zasobów obliczeniowych użytkownikom komputerów dużej mocy. Na maszynach ICM wykorzystywany jest system slurm. Szkolenie ma na celu zaznajomienie uczestników z jego podstawami, a także pokazanie kilku bardziej zaawansowanych możliwości.

W czasie szkolenia omawiane będą następujące zagadnienia:

• Sprawdzanie dostępności zasobów oraz statusu kolejki
  • Uruchamianie sesji interaktywnej
  • Zlecanie zadań do kolejki (batch job)
  • Określanie parametrów zadań
  • Zlecanie tablic zadań (job array)
  • Definiowanie zależności między zadaniami
  • Sesja praktyczna

Spotkanie – realizowane w ramach programu EuroCC 2, w języku polskim – ma formę stacjonarną. Część szkoleniowa będzie trwała około 2h. Następnie przejdziemy do części otwartej (coffeebreak), w trakcie której będziecie Państwo mogli porozmawiać z członkami zespołu wsparcia użytkowników oraz zadać różne pytania, niekoniecznie związane z systemami kolejkowymi.

Prosimy o utworzenie Konta Użytkownika w naszym Systemie Alokacji Zasobów (https://granty.icm.edu.pl) – najpóźniej do 31 maja – żeby umożliwić udzielenie Państwu dostępu ze stosownym wyprzedzeniem.

Miejsce szkolenia: Siedziba ICM przy ul. Adolfa Pawińskiego 5A, 02-106 Warszawa.

Zorganizowane przez

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW