Podstawy programowania w MPI

Jakub Gałecki

Zapraszamy na szkolenie dotyczące podstaw programowania w modelu pamięci rozproszonej z wykorzystaniem standardu MPI (Message Passing Interface). Szkolenie będzie składało się z części wykładowej oraz sesji praktycznej, w czasie której uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć wraz z prowadzącym pisanie programów bazujących na MPI. Omawiane będą następujące zagadnienia:

• Model pamięci współdzielonej vs. rozproszonej
  • Podstawowe pojęcia: komunikator, rząd, wiadomość
  • Komunikacja point-to-point
  • Komunikacja grupowa (kolektywna)
  • Komunikacja nieblokująca (asynchroniczna)
  • Uruchamianie programów MPI
  • MPI a wielowątkowość

Przykłady programów napisane będą w języku C.

Uprzejmie informujemy, że uczestnictwo w części praktycznej szkolenia będzie wymagało posiadania konta ICM. Zachęcamy do jego utworzenia w naszym Systemie Alokacji Zasobów (https://granty.icm.edu.pl) - najpóźniej do 19 września - żeby umożliwić udzielenie Państwu dostępu ze stosownym wyprzedzeniem.

Szkolenie realizowane jest w ramach programu EuroCC 2 i prowadzone w języku polskim.

Link do spotkania zostanie przesłany przez e-mail bezpośrednio przed wydarzeniem.

Jakub Gałecki
Program tego spotkania jest pusty